بازاریابی محتوایی چیست؟

جریان اطلاعات خلی سریعتر از قبل تبادل میشود،  مردم دیگر مثل ده سال پیش با تکنولوژی غریبه نیستند.  کانال های توزیع اطلاعات دیگر به رادیو و تلوزیون و روزنامه محدود نیست. مردم بیشتر اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق وبسایت ها، شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام واتس اپ و … و به صورت گزینشی دریافت می کنند.

 دیگر کسی مجبور نیست برای دیدن ادامه سریال محبوبش تبلیغات مزاحم رادیو و تلوزیون را که هیچ ربطی هم به او ندارد تحمل کند. توجه به بنرهای تبلیغاتی محیطی روز به روز کمتر می‌شود. حتی در مطالعه سایت ها هم خواننده امروزی یاد گرفته تبلیغات بَنِری موجود تو گوشه کنار سایت های رو نادیده میگیره. (Banner blindness)

و اینها دقیقا همان دلایلی اند که منجر به تولد روند جدیدی در حوزه بازاریابی و تبلیغات شده اند به اسم : بازاریابی محتوایی

کانتکت مارکتینگ چیست

بازاریابی محتوایی چیست؟

بازاریابی محتوایی روشی در بازاریابی است که میکوشد در دنیایی که بیشتر مصرف کننده ها  نسبت به روش های تبلیغی سنتی نابینا و نابیناتر می شوند، چشم آنها را به شکل دیگری به تبلیغ محصول و خدمات شرکتها باز کند.

بازاریابی محتوایی هنر ارتباط برقرار کردن با مشتریان احتمالی بدون پیشنهاد فروش مستقیم به آنهاست. در این روش به جای فروش مستقیم خدمات و  محصولاتتان، به مشتریهای آینده خود اطلاعاتی ارائه میدهید که چیزی به آنها یاد می دهد.

اگر این کار به درستی انجام شود بدون اینکه مانند تبلیغات پیامکی یا سایر روشهای تبلیغی سنتی مزاحم زندگی روزمره مخاطبانتان شده باشید، هم بازاریابی محصولات یا خدماتتان را انجام داده اید و هم با کسب حمایت و وفاداری مشتریانتان به اهداف کسب و کار خود نزدیکتر می شوید.

هدف بازاریابی محتوایی چیست؟

بازاریابی محتوایی با هدف ایجاد یک ارتباط واقعی بین مشتریان بالقوه و کسب و کار شما صورت می گیرد. این روش بازاریابی به شما کمک میکند که برای هر سه مرحله:

  • آشنایی مشتری با کسب و کار شما
  • ارزیابی برندتان و مقایسه شما با رقبا
  • و ترغیب مشتری به انجام اقدام نهایی مد نظر شما

 برنامه ریزی مشخصی داشته باشید.  اگر برای هر مرحله بالا اطلاعات ارزشمندی به دست مخاطبتان برسانید میتوانید اعتماد او را جلب کرده و موقعیت برندتان در ذهن مخاطب را ارتقا بخشید.

چرا بازاریابی محتوایی مهم است؟

  1. در بازاریابی محتوایی تمرکز شما بر این است که رسانه خودتان را داشته باشید، نه اینکه رسانه ای را اجاره کنید.
  2. جایگاه شما در موتورهای جستجو بهبود پیدا می کند و به جذب و گسترش جامعه مشتریانتان منجر می شود.
  3. یک استراتژی روابط عمومی موفق خواهید داشت. چراکه به جای تبلیغ صرف محصولات خود به دغدغه ها و سوالاتی پاسخ می دهید که واقعا برای مخاطبانتان مهم است.
چند نمونه از بازاریابی محتوایی:

پست وبلاگی

پست در شبکه های اجتماعی 

خبرنامه های ایمیلی

عکس : همچون تصاویر اینستاگرام

پادکست

ویدئو : همچون یوتیوب، آپارات، اینستاگرام و ..

کتاب های الکترونیکی

وبینارها

خلاصه اینکه بازاریابی محتوایی به سرعت درحال رشد هست. منابع رسمی حجم بازار این اقتصاد جدید شکل گرفته رو برای سال 2021بیش از 421 ملیارد دلار برآورد کرده اند. جای خالی شما تو این حوزه به شدت حس میشه ! کافه سئو میتونه راهنمای مناسبی برای شما باشه … 

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *